jesteśmy w special springs

W tym tygodniu udaliśmy się z wizytą do naszego Partnera firmy Special Springs, lidera w zakresie produkcji sprężyn gazowych i zwojowych, którego jesteśmy przedstawicielem na terenie Polski.

Wizyta była okazją do zapoznania z możliwościami nowej innowacyjnej inwestycji w zakładzie – zautomatyzowanej malarni elektroforetycznej sprężyn (E-Coating). Ten zaawansowany technologicznie proces został pierwotnie opracowany do nakładania powłoki antykorozyjnej na stalowe karoserie samochodowe. E-powłoki, takie jak procesy CLEARCLAD, są obecnie używane do powlekania szerokiej gamy towarów jak również sprężyny zwojowe. #

Malowanie elektroforetyczne to proces, w którym metalową część zanurza się w roztworze na bazie wody, a prąd elektryczny przepływa przez wannę w celu powlekania części.

Grubość powłoki jest dokładnie kontrolowana przy wartościach od 10 do 30 µm max. Dzięki cieńszej grubości powłoka nie odkleja się pod wpływem naprężeń mechanicznych.

Malowanie elektroforetyczne pokrywa równomierną powłoką całą powierzchnię, łącznie z krawędziami, dowolnego obiektu, również o skomplikowanej geometrii. NIE występują problemy z kapaniem, możliwe przy innych metodach malowania. Powłoka sprężyn jest kompletna i jednolita.

Obecność usieciowanego wiązania chemicznego poliuretanu zapewnia doskonałą odporność na korozję. Cecha ta jest wzmocniona przez równomierne pokrycie i grubość również wewnętrznej powierzchni sprężyn.

Ze względu na mniejszą grubość powłoka elektroforetyczna jest w rezultacie znacznie bardziej elastyczna. Gwarantowana jest wyższa wytrzymałość mechaniczna.

Więcej na temat malowania elektroforetycznego sprężyn na stronie https://lnkd.in/gfSQKrE

jesteśmy w special springs